Informace


Orientační závod pro týmy v lokalitě Vidrholec (Praha - Klánovice)

Termín: neděle 15.4.2012 od 11 hodin
Registrace týmů na startu: 10:30 - 11:30
odhadovaná délka závodu: vzdušnou čarou necelých 7 km (tak o kilák víc než loni), po cestách by to mohlo být okolo 10 km, ale o je jen teorie. Jsou připravené trochu náročněji ukryté CP, ale doufám, že budou zajímavější. Závěr se trochu více vzdálí od asfaltky, byť ani loni se po ní nemuselo jet, tak po ní někteří jeli a pak si na ní stěžovali.
Loni to bylo cca 5,7 km vzdušnou čarou (po cestách až okolo 10 km), nejrychlejší to zvládli za necelé 3 a půl hodiny, nejpomalejší okolo 6 a půl.

Závod je určen pro expediční offroadové RC modely jejichž typy se běžně účastní expedic (viz pravidla). Chci se co nejvíce držet hesla "vem, co máš a jeď" a tak nejsou vyžadovány žádné speciální úpravy či podmínky, ale určitá omezení přecejen jsou. Závod je otevřem všem typům expedičních aut, o ostatních modelech rozhodne pořadatel (např. Summit je zcela jiná kategorie auta a do závodu puštěn nebude).

Každý tým dostane mapu se zakreslenými kontrolními body - checkpointy (CP), které musí všechna auta týmu v daném pořadí projet. Cestu i způsob jízdy si každý tým zvolí dle svého uvážení.
I když vítězem se stane tým, který trasu projede nejrychleji, není základem tohoto závodu rychlost. Důležitější je správně zvolená trasa, tak aby tým nenajezdil dvakrát delší trasu než ostatní. Dobrý odhad terénu - půlhodinové vyprošťování zapadlého auta ležícího na střeše celkový čas nevylepší. A tak kolem vás možná v prachu proletí nadupaná raketa, která se ovšem 2km za CP bude otáčet, hledat, kde vlastně je a stále hledat první CP. Prostě jezdit i hlavou. Nejdůležitější ale je - dobře se pobavit a dobře si zajezdit.


Parkování a start (a cíl): předpokládá se stejné místo startu jako loni, hlavně z důvodu dobré možnosti parkování
parkoviště vedle ZŠ (před halou starosty Hanzala) v ulici V Soudním (mapy.cz)
GPS podle mapy.cz: Loc: 50°5'42.443"N, 14°40'13.783"E
u odbočky do této ulice je semafor u přechodu (jediný semafor v Klánovicích)
na parkovišti je automat na vodu (za nějakou tu korunu)
parkoviště: foto

Dostupnost je i MHD z metra B - Černý most (cca 22 minut)
bus 261, zastávka Smržovská - odjezd z CM: 9:56, 10:26, 10:56, 11:26
bus 303, zastávka Smržovská (při nástupu je třeba ukázat jízdenku nebo lítačku) - odjezd z CM: 9:55, 10:55

Povinné vybavení týmu: tužka (raději více, když nezapomenu budou nějaké k dispozici na startu a na CP), foťák (stačí i v mobilu) a samozřejmě auta
Doporučené vybavení: dostatek baterek, buzola, mobil, KPZ, pro lidi s velmi špatnou orientací doporučuji i spacák a zásoby jídla :)
Tým dostane: kartu pro zápis projetí CP, mapu s vyznačenými CP

každý projetý kontrolní bod zaznamená tým do karty - jeho kód a čas projetí, současně udělá foto (auta co nejblíže u CP), kde bude vidět CP a všechna auta a na CP zapíše projetí týmu, v případě neodůvodněné fotky aut u CP, či neodůvodněné velké vzdálenosti aut od CP, bude tým penalizován
projetí cílem se bude potvrzovat stejně (pouze na fotce budou vidět místo CP hodiny s aktuálním časem), v cíli odevzdá kartu, fotky z CP potom pošle emailem, dá do fóra, odkaz na rajče či jiné místo


Start:
Předpokládaný start závodu v 11:00. Teamy budou startovat s časovým odstupem 7 minut.
K registraci musí tým dorazit kompletní (všichni členové, auta nemusí být ještě připraveny). Při registraci (10:30 - 11:30) dostanou týmy závěrečné info, mapu trati a závodní čísla. Za pozdní příchod k registraci bude tým penalizován (30 minut). Až budou připraveni k závodu (modely plně připravené, nalepená závodní čísla), dostaví se na start (není nutné startovat dle čísel) a vyčká až na něj přijde řada.


diskuse a dotazy k tomuto závodu se řeší na diskusním fóru webu RC4x4 - link přímo do fóra


kontakt:
telefon na mne budete mít v kartě, co dostanete při startu
pro případnou další komunikaci budu mít i PMR na 446MHz kanál 4
mail: pkomarek@email.cz


A trochu statistiky za rok 2012:
celkem přihlášených týmů: 11
celkem přihlášených aut: 40
-----
1 tým z technických a zdravotních důvodů tým odstoupil ještě před startem

startovalo týmů: 10
startovalo aut: 36
do cíle dojelo: 30
nejrychlejší čas: 3:50
nejpomalejší čas: 7:06


Pozn: fakt nemám rád zbytečné používání angličtiny, ale letos budou kontrolní body označeny jako checkpointy zkratkou CP, momentálně mi angličtina vadí méně, než jiný možný význam zkratky z českého kontrolního bodu