Informace


Orientační závod pro týmy v lokalitě Vidrholec (Praha - Klánovice)

Termín: neděle 21.4.2013 od 10 hodin
Registrace týmů na startu: 9:30 - 10:30
Příhlašování týmů do závodu: 1.3. - 14.4. 2013

Odhadovaná délka závodu je necelých 6km vzdušnou čarou (podobně jako 1.ročník, méně než loni), po cestách to samozřejmě bude více.

Závod je určen pro expediční offroadové RC modely jejichž typy se běžně účastní expedic (viz pravidla). Chci se co nejvíce držet hesla "vem, co máš a jeď" a tak nejsou vyžadovány žádné speciální úpravy či podmínky, ale určitá omezení přecejen jsou. Závod je otevřen všem typům expedičních aut, o ostatních modelech rozhodne pořadatel (rozšiřuje se druh aut jezdící expedice a občas se dá i vyjít vstříc, ale např. Summit je zcela jiná kategorie auta a do závodu puštěn nebude).

Každý tým dostane mapu se zakreslenými kontrolními body - checkpointy (CP), které musí všechna auta týmu v daném pořadí projet. Cestu i způsob jízdy si každý tým zvolí dle svého uvážení.
I když vítězem se stane tým, který trasu projede nejrychleji, není základem tohoto závodu rychlost. Důležitější je správně zvolená trasa, tak aby tým nenajezdil dvakrát delší trasu než ostatní. Dobrý odhad terénu - půlhodinové vyprošťování zapadlého auta ležícího na střeše celkový čas nevylepší. A tak kolem vás možná v prachu proletí nadupaná raketa, která se ovšem 2km za CP bude otáčet, hledat, kde vlastně je a stále hledat první CP. Prostě jezdit i hlavou. Nejdůležitější ale je - dobře se pobavit a dobře si zajezdit.


Start (a cíl): vzhledem k parkování stejné místo jako loni
parkoviště vedle ZŠ (před halou starosty Hanzala) v ulici V Soudním (mapy.cz)
GPS podle mapy.cz: Loc: 50°5'42.443"N, 14°40'13.783"E
u odbočky do této ulice je semafor u přechodu (jediný semafor v Klánovicích)
parkoviště: foto

Dostupnost je i MHD z metra B - Černý most (cca 23 minut)
bus 261, zastávka Smržovská - odjezd z CM: 8:55, 9:25, 9:55, 10:25
bus 303, zastávka Smržovská (při nástupu je třeba ukázat jízdenku nebo lítačku) - odjezd z CM: 8:55, 9:55

Povinné vybavení týmu: tužka (raději více, když nezapomenu budou nějaké k dispozici na startu a na CP), foťák (stačí i v mobilu) a samozřejmě auta
Doporučené vybavení: dostatek baterek, buzola, mobil, KPZ, pro lidi s velmi špatnou orientací doporučuji i spacák a zásoby jídla :)
Tým dostane: kartu pro zápis projetí CP, mapu s vyznačenými CP

každý projetý kontrolní bod zaznamená tým do karty - jeho kód a čas projetí, současně udělá foto (auta co nejblíže u CP), kde bude vidět CP a všechna auta a na CP zapíše projetí týmu, v případě neodůvodněné chybějící fotky aut u CP, či neodůvodněné velké vzdálenosti aut od CP, bude tým penalizován
projetí cílem se bude potvrzovat stejně (pouze na fotce budou vidět místo CP hodiny s aktuálním časem), v cíli odevzdá kartu, fotky z CP potom pošle emailem, dá do fóra, odkaz na rajče či jiné místo


Start:
Předpokládaný start závodu po 10:00. Teamy budou startovat s časovým odstupem 7-10 minut.
K registraci musí tým dorazit kompletní (všichni členové, auta nemusí být ještě připraveny). Při registraci (9:30 - 10:30) dostanou týmy závěrečné info, mapu trati a závodní čísla. Za pozdní příchod k registraci bude tým penalizován (30 minut). Až budou připraveni k závodu (modely plně připravené, nalepená závodní čísla), dostaví se na start (není nutné startovat dle čísel) a vyčká až na něj přijde řada.


diskuse a dotazy k tomuto závodu se řeší na diskusním fóru webu RC4x4 - link přímo do fóra

více informací pro diváky najdete ve FAQ (na konci)


kontakt:
telefon na mne budete mít v kartě, co dostanete při startu
mail: pkomarek@email.cz


A trochu statistiky za rok 2013:
celkem přihlášených týmů: 10
celkem přihlášených aut: 42
-----
startovalo týmů: 8
startovalo aut: 31
do cíle dojelo týmů: 8
do cíle dojelo aut: 30
nejrychlejší čas: 3:03
nejpomalejší čas: 7:01


Pozn: fakt nemám rád zbytečné používání angličtiny, ale letos budou kontrolní body označeny jako checkpointy zkratkou CP, momentálně mi angličtina vadí méně, než jiný možný význam zkratky z českého kontrolního bodu