Informace


Orientační závod pro týmy v lokalitě Vidrholec (Praha - Klánovice)
4. ročník


Termín: neděle 13.4.2014 od 10 hodin
Registrace týmů na startu: 9:30 - 10:30
Příhlašování týmů do závodu: 19.2. - 31.3. 2014
Startovné: doufám, že i tento rok se bez něj obejdeme

Odhadovaná délka závodu je cca 6km vzdušnou čarou (podobně jako loni), po cestách to samozřejmě bude více.

Závod je primárně určen pro expediční offroadové RC modely jejichž typy se běžně účastní expedic. Chci se co nejvíce držet hesla "vem, co máš a jeď" a tak nejsou vyžadovány žádné speciální úpravy či podmínky. Tento rok bude přidána i kategorie OPEN, ve které budou moci startovat i auta nesplňující "expediční" kategorie (např. Summit, ale i další). Více bude popsáno v pravidlech a ve FAQ.

Každý tým dostane mapu se zakreslenými kontrolními body - checkpointy (CP), které musí všechna auta týmu v daném pořadí projet. Cestu i způsob jízdy si každý tým zvolí dle svého uvážení.
I když vítězem se stane tým, který trasu projede nejrychleji, není základem tohoto závodu rychlost. Důležitější je správně zvolená trasa, tak aby tým nenajezdil dvakrát delší trasu než ostatní. Dobrý odhad terénu - půlhodinové vyprošťování zapadlého auta ležícího na střeše celkový čas nevylepší. Prostě jezdit i hlavou. I když je to "na čas", tak si stejně většina najde dost času na zablbnutí v bahně a vodě i na svačinu. Nejdůležitější ale je - dobře se pobavit, dobře si zajezdit a užít si to.


Start (a cíl): nové místo u fotbalového hřiště - ulice V jehličině
parkoviště je v ulici Šlechtitelská - (mapy.cz)
Bod A - parkoviště, bod B - start
start je vzdálen cca 200m v ulici V jehličině (na křižovatce doprava a pak rovně)

parkoviště (vpravo, hned za zastávkou (konečná) autobusu): foto

I když v místě startu je malé parkoviště, využijte prosím toto parkoviště, které máme zamluvené. Vyhnete se tak riziku problémů s místní MP za nevhodné parkování, neblokujeme místa ostatním (a ať jsem to nedomlouval zbytečně). To, že po nás nezůstane nepořádek považuji za samozřejmost.
Děkuji Koupališti Klánovice (www.koupalisteklanovice.cz) za vstřícné jednání při řešení možnosti parkování.

Dostupnost je i MHD z metra B - Černý most (cca 34 minut)
bus 261, zastávka Klánovice (konečná) - odjezd z CM: 8:54, 9:24, 9:54, 10:24
Konečná zastávka autobusu je hned u vjezdu na parkoviště, takže pro vás platí stejná cesta na start, jako pro ně.

Povinné vybavení týmu: tužka (raději více, když nezapomenu budou nějaké k dispozici na startu a na CP), foťák (stačí i v mobilu) a samozřejmě auta
Doporučené vybavení: dostatek baterek, buzola, mobil, KPZ, pro lidi s velmi špatnou orientací doporučuji i spacák a zásoby jídla :)
Tým dostane: kartu pro zápis projetých CP, mapu s vyznačenými CP

každý projetý kontrolní bod zaznamená tým do karty - jeho kód a čas projetí, současně udělá foto (auta co nejblíže u CP), kde bude vidět CP a všechna auta a na CP zapíše projetí týmu, v případě neodůvodněné chybějící fotky aut u CP, či neodůvodněné velké vzdálenosti aut od CP, bude tým penalizován
projetí cílem se bude potvrzovat stejně (pouze na fotce budou vidět místo CP hodiny s aktuálním časem), v cíli odevzdá kartu, fotky z CP potom pošle emailem, dá do fóra, odkaz na rajče či jiné místo


Start:
Předpokládaný start závodu po 10:00. Týmy budou startovat s časovým odstupem 7-10 minut.
Pokud bude hezké počasí, uděláme před desátou krátké hromadné info a foto (s těmi co tam už budou), pokud bude deštivo, bude možné startovat hned po registraci (ať tam zbytečně nemokneme). K registraci musí tým dorazit kompletní (všichni členové, auta nemusí být ještě připravena). Při registraci (9:30 - 10:30) dostanou týmy závěrečné info, mapu trati a závodní čísla. Za pozdní příchod k registraci bude tým penalizován (30 minut). Až budou připraveni k závodu (modely plně připravené, nalepená závodní čísla), dostaví se na start (není nutné startovat dle čísel) a vyčká až na něj přijde řada.


diskuse a dotazy k tomuto závodu se budou řešit na diskusním fóru webu RC4x4 - www.rc4x4.cz
Doporučuji sledovat fórum i tento web. Na fóru budou např. odpovědi na různé otázky, které se mohou hodit i vám. Zde zase více fotek apod. Podstatné informace budou uvedeny na obou místech.

více informací pro diváky najdete ve FAQ (na konci)


pořadatel - kontakt:
Petr Komárek
mail: pkomarek@email.cz
telefon na mne budete mít v kartě, co dostanete při startu
(Pokud byste ho chtěli dříve, tak napište.)


A trochu statistiky za rok 2014:
celkem přihlášených týmů: 16 (14+2)
celkem přihlášených aut: 66
-----
startovalo týmů: 16 (14+2)
startovalo aut: 62
do cíle dojelo týmů: 14 (13+1)
do cíle dojelo aut: 54
nejrychlejší čas: 3:25
nejpomalejší čas: 7:05
nejpomalejší čas včetně penalizace: 8:40


Pozn: fakt nemám rád zbytečné používání angličtiny, ale letos budou kontrolní body označeny jako checkpointy zkratkou CP, momentálně mi angličtina vadí méně, než jiný možný význam zkratky z českého kontrolního bodu (už je to sice dost stará hláška, hrany se obrousily, ale zůstane CP)