Fotky a videa - ze závodu
Letošní Vidrholec byl prostě rekordní a to rovnou vícenásobně. Přihlásilo se 26 týmů ve kterých bylo celkem 119 aut. A i když nám letos počasí tolik nepřálo, celý den nás provázely přeháňky, dorazily v neděli ráno na start všechny týmy. Aut bylo trochu méně, startovalo jich 104. Někteří s ridičů ulehli s angínou. Ale i tak to byl ročník s absolutně nejvyšší účastí. Díky tomu, že některé týmy byly na startu ještě dříve než pořadatel, startovalo již před půl devátou a tak se podařilo všechny týmy odstartovat ještě před polednem.
Další rekord jsme zaznamenali v nejrychlejších časech. Nejrychlejší týmy se vešly pod 3 hodiny a nebylo jich málo. Když přijížděl do cíle první tým, chystal se na start poslední ještě neodstartovaný tým. I když jsme tam měli kameru, tak tento příjezd nikdo nenatočil. Nikoho nenapadlo, že jedou do cíle, byly považováni spíše za ztracený či odstupující tým. Pořadatel, když zjistil, že opravdu přijeli do cíle, nebyl několik minut schopen slova.
Nejpomalejší tým jel opět přes 7 hodin. Během závodu zvládli několik oprav, často obraceli auta na kola či vyprošťovali z různých zaseknutí. Na jejich čase se podepsalo i to, že se několikrát zvládli v mapě ztratit a CP hledali zcela jinde. Občas i docela dlouho a usilovně. Ale i tak, jako každý rok, do cíle dojeli. Jak sami říkají - "Bez ohledu na délku, náročnost nebo počasí to jedeme svých 7 hodin."
Nejnáročnějším a většinou týmů i kladně hodnoceným byl kontrolní bod č. 4. Byl umístě na dně skoro půlmetrové jámy, jejíž žádná ze stěn nebyla šikmá a použitelná jako cesta pro sjezd a výjezd. Některé týmy do ní spadly, ať záměrně nebo při pokusu tam sjet. A některé tam slaňovaly pomocí navijáků. Ještě náročnější byla cesta ven. Zde se však často projevil kamarádský duch tohoto koníčka a tým, který právě přijel ke kontrole pomohl vytáhnout auta z jámy ven. Ale i ti, kterým nikdo nepomohl se zvládli vytáhnout sami. Bohužel u této kontroly některé týmy neodhadly, že je třeba sjet až dolů k číslu a kontrolu absolvovaly nahoře. Za nesjetí všech aut dolů se pak rozdávaly penalizace, které v závěru dost zamíchaly s pořadím.
Takhle náročné kontroly už na závodníky dále nečekaly, ale i tak tam bylo několik dalších, tentokrát spíše navigátorských záludností. Většina aut závod zvládla. Do cíle dorazilo pouze o jeden tým méně a celkem o 10 aut méně.


video: RC Vidrholec 17.4.2016


www.youtube.com/watch?v=8Xb9lHXM4Mw


video: Vidrholec 2016 - RC Offroad Challenge: 7 hodin s tymem c.13
Pánové, takhle se to jezdí 7 hodin, aneb co za dva a půl nestihnete.


http://www.youtube.com/watch?v=WQX2_xDL7Kc


video: Vidrholec 2016


http://www.youtube.com/watch?v=Ja5ZLETu7y0


další fotky ze závodu:

http://kolino.rajce.idnes.cz/Vidrholec_17.4.2016

http://alindur.rajce.idnes.cz/Vidrholec_2016/

http://gillettenm.rajce.idnes.cz/Vidrholec_17.4._2016

http://gweck.rajce.idnes.cz/Vindrholec_2016/