Informace


Orientační závod pro týmy v lokalitě Vidrholec (Praha - Klánovice)
10. ročník


Termín: definitivně zrušeno
Registrace týmů na startu: 8:30 - 10:00
Přihlašování týmů do závodu: ?? 2020 (pouze celé týmy)
Přihlašovat se můžete pouze mailem (viz pravidla a faq) - na adresu: pkomarek@email.cz
Startovné: doufám, že i tento rok se bez něj obejdeme

Změny a novinky v roce 2020:
Věnujte důkladnou pozornost přihlašování, tak abyste se přihlásili správně.
Nová kategorie "Dobrodruh" pro jednotlivce. Platí pro ně stejná pravidla jako pro klasické týmy.
S největší pravděpodobností bude nový způsob navigace (text už je na to tady upraven).

Potvrzení termínu závodu bude podle toho, jak vyhodnotím test na lidech, cca v půlce září bude jasno.

Odhadovaná délka závodu je cca 7km (podobně jako loni).

Závod je primárně určen pro expediční offroadové RC modely jejichž typy se běžně účastní expedic. Chci se co nejvíce držet hesla "vem, co máš a můžeš jet" a tak nejsou vyžadovány žádné speciální úpravy či podmínky. Opět bude i kategorie OPEN, ve které budou moci startovat i auta nesplňující "expediční" kategorie (např. Summit, ale i další). Nově bude přidána kategorie DOBRODRUH, kde budou moc startovat jednotlivci, s tím, že pokud si v mezích pravidel nedokážou pomoci sami, tak budou odkázáni na pomoc od ostatních nebo musí skončit. Více bude popsáno v pravidlech a ve FAQ.

Navigace ke kontrolním bodům probíhá pomocí aplikace Actionbound v mobilním telefonu. Trať bude zveřejněna dva dny před závodem, aby si ji všichni mohli případně stáhnout předem. Aplikace je dostupná pro systémy Android a iOS.

Kontrolní body v daném pořadí musí projet všechna auta týmu. Cestu i způsob jízdy si každý tým zvolí dle svého uvážení. Každý tým dostane ještě mapu, kde ovšem nejsou zakreslené kontrolní body - checkpointy (CP), slouží k celkové orientaci (přímo pro závod není potřeba).
I když vítězem se stane tým, který trasu projede nejrychleji, není základem tohoto závodu rychlost. Důležitější je správně zvolená trasa, tak aby tým nenajezdil dvakrát delší trasu než ostatní, dobrý odhad terénu - půlhodinové vyprošťování zapadlého auta ležícího na střeše také celkový čas nevylepší. Prostě jezdit i hlavou. I když je to "na čas", tak si stejně většina najde dost času na zablbnutí v bahně a vodě i na svačinu. Nejdůležitější ale je - dobře se pobavit, dobře si zajezdit a užít si to.


Start (a cíl): předpokládám stějně jako loni - v ulici V jehličině (ještě bude potvrzeno)
parkoviště je v ulici Šlechtitelská - (mapy.cz)
Bod 1 - parkoviště, konečná autobusu, bod 2 - start
start je od parkoviště vzdálen cca 200m v ulici V jehličině (na křižovatce doprava a pak rovně)

parkoviště (vpravo, hned za zastávkou (konečná) autobusu): foto

(opět zkusím domluvit parkoviště od koupaliště)
I když v místě startu je malé parkoviště, využijte prosím toto parkoviště, které máme zamluvené. Vyhnete se tak riziku problémů s místní MP za nevhodné parkování, neblokujeme místa ostatním (a ať jsem to nedomlouval zbytečně). To, že po nás nezůstane nepořádek považuji za samozřejmost.
Děkuji Koupališti Klánovice (www.koupalisteklanovice.cz) za vstřícné jednání při řešení možnosti parkování.

Dostupnost je i MHD z metra B - Černý most (cca 30 minut)
bus 221, zastávka Klánovice (konečná) - odjezd z ČM:
Konečná zastávka autobusu je hned u vjezdu na parkoviště.

Povinné vybavení týmu: mobil s aplikací Actionbound a tratí závodu, tužka (raději více, když nezapomenu budou nějaké k dispozici na startu), foťák (stačí i v mobilu) a samozřejmě auta
Doporučené vybavení: dostatek baterek, mobil, KPZ, pro lidi s velmi špatnou orientací doporučuji i spacák a zásoby jídla :)
Tým dostane: kartu pro zápis projetých CP a mapu s vyznačeným pouze místem startu a cíle
Trasa ke stažení do aplikace Actionbound bude k dispozici den před závodem (během odpoledne).

Každý projetý kontrolní bod zaznamená tým do karty - jeho kód a čas projetí, současně udělá foto (auta co nejblíže u CP), kde bude vidět CP a všechna auta, v případě neodůvodněné chybějící fotky aut u CP, či neodůvodněné velké vzdálenosti aut od CP, bude tým penalizován.
Projetí cílem se bude potvrzovat stejně (pouze na fotce budou vidět místo CP hodiny s aktuálním časem), v cíli odevzdá kartu (hází se do auta mezerou v okýnku za sedadlem řidiče), fotky z CP potom pošle emailem, dá do fóra, odkaz na rajče či jiné místo nejpozději v neděli 18/10 do 17 hodin. Tým, který nedodá fotky z CP včas bude penalizován.


Start:
Předpokládaný start závodu po 9:00. Týmy budou startovat s časovým odstupem 7-10 minut.
Vzhledem k počtu týmů startujících v loňském roce je možné startovat i dříve, abysme stihnuli start všech týmů v co nejrozumnější době.
K registraci musí tým dorazit kompletní (všichni členové, auta nemusí být ještě připravena). Při registraci (8:30 - 10:00) dostanou týmy závěrečné info, mapu a závodní čísla. Za pozdní příchod k registraci bude tým penalizován (30 minut). Až budou připraveni k závodu (modely plně připravené, nalepená závodní čísla), dostaví se na start (není nutné startovat dle čísel) a vyčká až na něj přijde řada (kolikátí se registrují, tolikátí startují, čísla v pořadí na startu nehrají roli). Pokud by z nějakého důvodu (nečekaná závada, ještě svačí, ...) nechtěli v původním pořadí startovat, tak mohou před sebe pustit následující tým (bez penalizace apod).


diskuse a dotazy k tomuto závodu se řeší na diskusním fóru webu RC4x4 - www.rc4x4.cz, psát můžete samozřejmě i na mail
Doporučuji sledovat fórum i tento web. Na fóru budou např. odpovědi na různé otázky, které se mohou hodit i vám. Zde zase více fotek apod. Podstatné informace budou uvedeny na obou místech.
Tento web je z hlediska informací hlavní.


pořadatel - kontakt:
Petr Komárek
mail: pkomarek@email.cz
telefon na mne budete mít v kartě, co dostanete při startu
(Pokud byste ho potřebovali dříve, tak napište.)


A trochu statistiky za rok 2019:
celkem přihlášených týmů: 26 (23+3)
celkem přihlášených aut: 116
-----
startovalo týmů: 25 (22+3)
startovalo aut: 89
do cíle dojelo týmů: 23 (21 + 2)
nejrychlejší čas: 2:26
nejpomalejší čas jízdy: 7:46
nejvyšší čas včetně penalizací: 24:12